Skats uz Eiropu

Virs Skandināvijas atrodas anticiklons, taču atmosfēras spiediens tā centrā nepārsniedz 1026 hPa jeb 770 mm. Cits anticiklons, kas arī neizceļas ar augstu spiedienu, atrodas virs Melnās jūras. Pārējā Eiropā nav ne šis, ne tas – tikai nelieli augstāka un zemāka spiediena apgabali.

Lielākajā daļā Eiropas ir silts laiks. Karstums, kas aizvadītajās dienās valdīja Centrāleiropā, mazinās, taču siltums nekur nepazudīs. Skandināvijā, pateicoties anticiklonam, tuvākajās dienās gaisa temperatūra no jauna paaugstināsies. Tas pats gaidāms Baltijas valstīs. Eiropas rietumos gan joprojām saglabāsies samērā vēss laiks.

Pateicoties augstajai gaisa temperatūrai un no Atlantijas okeāna un Vidusjūras nākošajam mitrumam, aizvadītajās dienās Eiropas rietumu un centrālajā daļā vietām bija vērojamas stipras lietusgāzes un spēcīgi negaisi, kā arī to izraisīti plūdi. Turpmākajās dienās lietusgāzes visvairāk skars teritoriju no Šveices un Itālijas līdz Slovākijai un Bulgārijai.

Paredzams, ka nedēļas nogalē virs Eiropas nebūs neviena izteikta ciklona vai anticiklona. Eiropas centrālajā-dienvidaustrumu daļā dominēs pazemināts spiediens, tādēļ vasarai raksturīgās lietusgāzes un pērkona negaisi gaidāmi galvenokārt tur. Apakšējā kartē redzams GFS prognozētais nokrišņu daudzums Eiropai laika periodā no otrdienas līdz svētdienai (zaļas krāsas apgabalos prognozēts līdz 15 mm nokrišņu, Alpos (violetā krāsā) – līdz 150 mm) .

Prognozētais nokrišņu daudzums līdz svētdienas rītam

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: