Sausums turpināsies

Šī nedēļa būs līdzīga aizvadītajai, vienīgi gaisa temperatūra būs nedaudz augstāka (izņemot otrdienu un trešdienu) un mākoņu nedaudz vairāk. Taču būtiski nokrišņi laika prognožu kartēs pagaidām nav saskatāmi. Tā kā laiku noteiks vājš augsta spiediena apgabals, teorētiski ir iespējams, ka lietu atnes gan kāda neliela nokrišņu zona, gan lokāli gubu-lietus mākoņi, bet, visticamāk, valsts lielākajā daļā šonedēļ nenolīs ne pile.

Lietus Latvijai ir ļoti vajadzīgs. Vietām jau sāk izkalt zāle, dārzos un tīrumos sausums apdraud šīgada ražu. Sarežģītajos ekonomiskajos apstākļos slikta raža, šķiet, būtu īsta katastrofa, it īpaši ņemot vērā to, ka lauksaimniekiem arī bez sausuma ir grūti. Tas jau šobrīd rada problēmas, un ar katru saulaino dienu kļūst tikai sliktāk.

Sausums acīmredzot ir viens no faktoriem, kas veicina lielās gaisa temperatūras diennakts svārstības, kuras pieminēju vakar. Arī šonedēļ gaidāma līdzīga situācija, atsevišķās vietās skaidrās bezvēja naktīs uz augsnes joprojām ir iespējama salna. Savukārt maksimālā gaisa temperatūra šodien Latvijā būs kādi +26 grādi dienvidu rajonos , otrdien – plus 22 grādi DR rajonos, trešdien arī aptuveni +22 grādi, turpmākajās dienās saskaņā ar pašreizējām prognozēm katru dienu kļūs par 1-2 grādiem siltāks. Piekrastes rajonos saglabāsies vēsāks laiks, jo vējš lielākoties pūtīs no jūras, kur ūdens virsmas temperatūra sasniedz tikai +15 grādus.

2. jūnijā plkst. 16:30
Raksts par sausumu portālā “Diena.lv”.

4. jūnijā plkst. 11:45
Raksts “Sausuma dēļ Latgales zemniekiem vasarāji nav pat sadīguši” Apollo portālā.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: