Lielas izmaiņas nav gaidāmas

Šajās dienās virs Baltijas jūras atrodas neliels anticiklons ar atmosfēras spiedienu ne augstāku par 1024 hPa jeb 768 mm. Tā kā Latvija atrodas tā austrumu malā, kur valda ziemeļu vēji, jo atmosfēras cirkulācija ap anticiklona centru notiek pulksteņrādītāja virzienā (pulksteniski), tad karstums, kas valda Centrāleiropā, līdz mums netiek. Piektdien dažviet Vācijā gaisa temperatūra pakāpās līdz pat +33 grādu atzīmei.

Šis anticikloniņš pārvietosies uz DA, pirmdien tas atradīsies virs Ukrainas. Līdz ar to pirmdien Latvijā pūtīs rietumu vējš, kas ienesīs nedaudz vairāk siltuma, tādēļ Zemgalē gaiss var sasilt līdz pat +27 grādiem. Taču šis process būs ļoti īslaicīgs, jo pirmdien virs Norvēģijas pastiprināsies cits anticiklons, savukārt no Somijas uz DA dosies neliels ciklons.

Gar šī jaunā anticiklona austrumu malu un ciklona rietumu malu otrdien pie mums ieplūdīs vēsākas gaisa masas. Saistībā ar šo ciklonu Latvijas austrumu daļā iespējams neliels lietus. Saskaņā ar pašreizējām prognozēm otrdien maksimālā gaisa temperatūra Latvijā būs +16..+21 grāds, bet nākamajās dienās jau atkal vajadzētu kļūt siltākam. Arī nākamnedēļ Latvija kopumā atradīsies vāji izteikta anticiklona ietekmē.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: