Laika prognoze nedēļas nogalei

Naktī uz piektdienu un piektdien mākoņu būs maz, nokrišņi nav gaidāmi. Naktī pūtīs lēns, dienā mēreni stiprs ZR vējš. Minimālā gaisa temperatūra naktī +3..+7, Kurzemē vietām +1 grāds; uz augsnes dažviet salnas. Maksimālā gaisa temperatūra dienā +20..+23, piekrastes rajonos +16..+20 grādi.

Arī sestdien saglabāsies sauss un pārsvarā saulains laiks. Pūtīs mērens ziemeļu puses vējš. Naktī gaiss atdzisīs līdz +4..+9 grādiem, savukārt dienas gaitā temperatūra pakāpsies līdz +17..+20 grādiem piekrastē, +19..+21 grādam austrumu rajonos un līdz +22..+24 grādiem citviet Latvijā.

Ļoti līdzīgs laiks gaidāms arī svētdien, kad maksimālā gaisa temperatūra gaidāma +19..+25 grādu robežās.

Šķiet, peldēšanas sezonu šajā nedēļas nogalē būtu pāragri uzsākt: pie jūras, tajā skaitā pie līča, gaidāms ZR vējš un līdz ar to gaiss nebūs īpaši silts, arī ūdens, protams, vēl nav iesilis, tā temperatūra nevarētu būt augstāka par +14 grādiem (ņemot vērā, ka ZR vējš silto ūdeni sadzen pie Latvijas krastiem). Iekšzemes ūdenstilpnēs ūdens temperatūra ir vidēji +14..+18 grādi, spriežot pēc LVĢMA datiem.

Saules ultravioletā starojuma indekss (UVI) tuvākajās dienās būs augsts – 6 balles. Tas nozīmē, ka, ilgstoši atrodoties saulē, ir nepieciešama aizsardzība, bet dienas vidū vislabāk būtu atturēties no ilgstošas uzturēšanās tiešos saules staros. Šajā gada laikā vislielākā ultravioletā starojuma intensitāte ir no pulksten 10 rītā līdz 16 pēcpusdienā.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: