Šonedēļ – pārsvarā sauss laiks

Pateicoties anticiklonam, kas Latvijai tuvojas no rietumiem, šonedēļ Latvijā gaidāms pārsvarā sauss laiks. Neliels lietus gaidāms vietām šonakt, kā arī otrdien valsts dienvidaustrumu rajonos; arī naktī uz trešdienu Latvijas austrumos iespējams īslaicīgs lietus.

Gar anticiklona austrumu malu otrdien un trešdien Latvijā turpinās ieplūst samērā vēss gaiss. Otrdien gaiss sasils līdz +15..+17 grādiem, piekrastes rajonos (un arī galējos DA rajonos, ja mākoņi tur uzkavēsies visu dienu, neļaujot uzspīdēt saulei) būs vēl vēsāks – vien +12..+15 grādi, turklāt pūtīs brāzmains jūras vējš. Naktī uz trešdienu, pateicoties mērenam ZR, Z vējam, gaisa temperatūra nenokritīs zemāk par +3 grādiem, taču uz augsnes dažviet joprojām ir iespējamas salnas. Trešdien gaisa temperatūra pakāpsies līdz +16..+18 grādiem, par pāris grādiem vēsāks piekrastē.

Naktī uz ceturtdienu paredzams lēns vējš, līdz ar to gaiss pie skaidrām debesīm vietām var atdzist līdz nulle grādiem (uz augsnes līdz ar to līdz kādiem -3,-4 grādiem). Savukārt ceturtdien dienas laikā temperatūra pakāpsies jau līdz +19..+22 grādiem. Pašreizējās prognozes liecina, ka piektdien saule gaisu sasildīs vēl vairāk, un arī brīvdienās laika apstākļi, visticamāk, būs jauki, lai gan lielas skaidrības nav, jo laika apstākļus nenoteiks ne anticiklons, ne ciklons.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: